K přijímání do kostela? Ne, do hospody!

K přijímání do kostela? Ne, do hospody!Ježíš byl asi hubený. Řekněme, že vážil 65 kilogramů. Lidské tělo je ze sedmdesáti procent tvořeno vodou. To znamená, že v Ježíšovi mohlo být zhruba 45 500 gramů vody.

Molární hmotnost vody (H2O) je součtem dvojnásobku molární hmotnosti vodíku a molární hmotnosti kyslíku. Snadno si najdeme, že to je 18.0153 g/mol.

Látkové množství vody v Ježíšovi je tedy 2525.63 molů. Po vynásobení Avogadrovou konstantou dostaneme počet molekul vody v Ježíšově těle.  Je to 1.52097*1027 molekul.

Voda na Zemi je z 97.25 % uložena v oceánech, což je 1370*106 km3. Po zahrnutí zbývajících necelých tří procent a přepočtu na litry se dostaneme na celkový objem vody na Zemi s hodnotou 1.40874*1021 litrů.

Za dva tisíce let se voda už má čas docela slušně promíchat. Molekuly vody z Ježíše jsou tedy poměrně rovnoměrně zamíchané ve světové vodě. Podělíme-li počet molekul vody v Ježíšovi počtem litrů celkové světové vody, zjistíme, kolik molekul vody z Ježíše je v průměrném litru vody. Snadno určíme, že to je 1.07966 miliónu molekul na litr.

V každém pivu tak konzumujete 539 832 molekul Ježíšova těla. Chodit si pro ně do kostela je zbytečné.

~*~

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.