Alois Hába: Matka

ČRo3 - Vltava - Alois Hába: MatkaČeský rozhlas 3 – Vltava po včerejším Wagnerovském večeru pokračoval civilněji, pořadem „Depozitář hudební galerie“. Ten byl tentokrát věnován tenoristovi Oldřichu Spisarovi. Pořad připravil Ivan Ruml  a kromě ukázek z operních i jiných děl jsme měli možnost vyslechnout i rozhovor s pěvcovou manželkou Bohumilou Spisarovou.

Tento krátký příspěvek však píši z jiného důvodu. Mezi ukázkami zazněl také úryvek z opery Aloise Háby Matka. Neporadil by mi někdo z ctěného čtenářstva, jak získat nahrávku tohoto díla?

~*~

  1. bohumila spisarová

    dobrý den, opožděně- potěšilo mě že jste poslouchal náš pořad a že Vás zaujala „Matka “ Aloise Háby. Možná by Vás zajímalo že roli Křena psal mistr Hába přímo pro mého muže. Když účinkovali s touto operou v Divadle La Fenice v Benátkách tak obecenstvo dupalo,pískalo, bylo těmi čtvrtóny znechuceno. Vyšel komplet na CD. Snažila jsem se do profilu vybrat zajímavé ukázky které se moc neuvádí- např. Salome – Herodes, Svatební košile. Přeji pěkné dny, B.Spisarová

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.