Panoramatické snímky

ZeměPanoramatické snímky jsou kouzelné. Můžete se po nich posouvat, zvětšovat si je a zmenšovat. Je to skoro jako byste stáli tam kde stál fotograf a dívali se jeho očima. Pro fotografa je tvorba panoramatu náročná. Musí pořídit často až desítky snímků se stejným nastavením fotoaparátu a pokud možno ze stativu. Další spoustu času pak stráví u počítače sestavováním jednotlivých snímků do panoramatického kompletu a nastavováním vhodných parametrů pro export. Zbytek práce přebírají stroje. I na poměrně výkoném PC může pak generování výsledného produktu trvat desítky minut.

Rozhodl jsem se několik svých panoramatických výtvorů představit svým čtenářům. Galerii teprve tvořím (odkaz na ni najdete v horní liště), ale abych vás navnadil, už dnes se můžete podívat na jeden snímek z Pamíru. Pořídil jsem ho na expedici Pamír 2008 poblíž našeho prvního výškového tábora v nadmořské výšce 5140 metrů.  Na panorama se můžete podívat na tomto odkazu.*)


*) Pro prohlížení panoramatu musíte mí nainstalovaný Quicktime player od firmy Apple. Ten si můžete stáhnout zdrarma ze stránek firmy.

~*~

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.